چهارشنبه, 23 آبان 1397 ساعت 10:52

ارتقا رتبه صنعتی ایران در دنیا به 12 تا پایان سال 1404

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال 1404 رتبه صنعتی ایران در دنیا از 21 به 12 ارتقا می یابد.

رضا رحمانی روز سه شنبه در آیین افتتاح واحد صنعتی نوین چوب خوزستان در شهرک صنعتی شماره 2 اهواز بیان کرد: ارتقای این رتبه تنها با کمک صنعتگران و سرمایه گذاران حوزه تولید امکان پذیر است.
وی با اشاره به حمایت دولت از صنعتگران صنعت ام دی اف سازی و کار با چوب گفت: هیات وزیران به منظور حمایت از فعالان این صنعت مصوب کرده است که تسهیلات با شرایط آسان تر در اختیار این افراد قرار گیرد، تنها مشکل این صنعت کمبود چوب است که باید برای آن نیز چاره ای اندیشیده شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه افزود: در حال حاضر 880 واحد صنعتی در خوزستان در دست ساخت است که 320 واحد از این تعداد پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد دارند .
رحمانی با اشاره به اینکه پارسال 6 هزار واحد صنعتی در کشور افتتاح شدند ادامه داد: تا پایان دولت دوازدهم باید واحدهای صنعتی با پیشرفت 60 درصد به بهره برداری برسند.
وی بیان کرد: امسال مقرر شده است با کمک گرفتن از طرح رونق تولید و تسهیلات مصوب در این طرح ، واحدهای صنعتی بالای 60 درصد پیشرفت را تکمیل کنیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: بنا داریم امسال با کمک گرفتن از طرح رونق تولید (طرحی که برای کمک به فعالان حوزه تولید مصوب شده است) فعالیت های صنعتی و تولید را در کشور به بهترین حالت ممکن برسانیم.
وی با اشاره به اینکه بانک کشاورزی بهترین همکاری را برای رونق تولید در کشور داشته است افزود: از بانک ها انتظار می رود امسال بیش از سال گذشته به حوزه تولید و صنعت کمک کنند.
رحمانی با اشاره به وضعیت تولید فولاد در کشور به عنوان یکی از صنایع مهم و اقتصادی بیان کرد: در حال حاضربا همت صنعتگران تولید فولاد در کشور به یکصد میلیون تن افزایش یافته است و پارسال 4.5 میلیون تن صادرات فولاد از کشور انجام گرفته است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن ابراز رضایت مندی از فعالیت فولاد خوزستان افزود: در هفت ماهه امسال یک میلیارد و 600 میلیون دلار فولاد از کشور صادر شده است.
اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری برای افتتاح چند طرح صنعتی و عمرانی روز دوشنبه وارد خوزستان شد.
وزیران نیرو، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان حفاظت محیط زیست نیز به همراه وی به استان سفر کردند.

منبع: ایرنا
خواندن 89 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395