دوشنبه, 25 ارديبهشت 1396 ساعت 11:05

فرشاد مومنی: کسری بودجه خانوار ایرانی در دولت گذشته 4.5 برابر شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

استاد دانشگاه و اقتصاددان با بیان اینکه برخی ها اعلام کردند پول نفت را برسر سفره مردم می آورند اما از سال 84 تا 91 کسری بودجه خانوار ایرانی 4.5 برابر شد، این سئوال را مطرح کردکه آیا از این مسائل عبرت می گیریم و در اعمال خود منعکس می کنیم؟

فرشاد مومنی یکشنبه شب در همایش متخصصان، دانشجویان و نخبگان شهرستان بهشهر در تالار محمدزاده این شهر افزود: این عده گفتند عدالت را به جامعه بر می گردانیم ولی در ماه های پایانی دولت گذشته شاخص فلاکت نسبت به شروع کارآن دولت، 2 برابر شد و به جای عدالت، فلاکت نصیب مردم کردند.

وی با اشاره به اینکه ما طرفدار حذف نبوده و طرفدار مشارکت هستیم، بر برگزاری انتخابات با حضور حداکثری مردم تاکید کرد و گفت: در رای دادن باید امر به معروف و نهی از منکر که ادب دینی ما است و در دین هم سفارش شده باید رعایت شود.
این اقتصاددان با بیان اینکه حمایت از روحانی برای تملق و چاپلوسی نیست، یادآور شد: نقد کارشناسانه مسائل، راه نجات ما است و در برنامه های اقتصادی روحانی هم اشکالاتی وجود دارد که باید نقد کارشناسانه شود.
مومنی گفت: در برخی فضاهای مجازی این موضوع منتشر شده که روحانی اعلام کرده همه کسانی که یارانه شان قطع شده است، برمی گردد، من این موضوع را تکذیب می کنم و این مساله را از دفتر و ستاد ایشان جویا شدم و تکذیب شد.
وی افزود: این مساله یک جنگ روانی از سوی مخالفان بوده و صحت ندارد، این جنگ روانی ازسوی کسانی است که فکر می کنند بازنده هستند و می خواهند آرا را پایین بیاورند.
اقتصاددان برجسته کشور خاطرنشان کرد: در دوره 8 ساله دولت های نهم و دهم از سال 84 تا 90 بیش از 800 میلیارد دلار پول نفت توزیع، اقتصاد صنعتی نابود و جیب عده ای پر شد و این از مشکلاتی است که ما در طول 8 سال کشیدیم.
مومنی با بیان اینکه در پایان دولت اصلاحات رتبه پاکدامنی ایران در دنیا 87 بوده و ایران جزو نیمه اول پاکدامن های اقتصاد دنیا بوده است، یادآور شد: در سال 88 فقط 8 کشور از ایران از نظر اقتصادی فاسدتر بودند و این ماجرا ، ماجرای شعار و ادعا نیست.
وی افزود: باید بدانیم جامعه از طریق فساد به عزت دست پیدا نمی کند و جامعه ای که عزت ندارد، تحقیر می شود؛ امنیت از دست می رود، تولید فروکش کرده، اقتصاد مبتنی بر ستیز حاکم می شود و از اخلاق و علم خبری نیست؛ همه مثل مافیا عمل می کنند، تهمت می زنند و اهانت می کنند.
مومنی با تاکید مجدد بر افزایش مشارکت در انتخابات گفت: تنها راه نجات جامعه، افزایش مشارکت و حضور حداکثری در انتخابات و روی کارآمدن شایسته تر ها است.
29 اردیبهشت ماه سال جاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به طور هم زمان در سراسر کشور برگزار می شود.

منبع:ایرنا

خواندن 1115 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395